top of page

A 3D Nyomtatók Világa:

Története - Működése

Jelene és Jövője​

2015

Erdei Timothy István és Molnár Zsolt előadása

A technológia rohamos fejlődésével előtérbe kerültek olyan megoldások, amik a mindennapi életünket jelentősen befolyásolják és a jövőben is meghatározó szerepet fognak betölteni. Ezen innovatív megoldások egyike a 3D Nyomtatók, amik komplex és bonyolult működésűk révén képesek a CAD programokban tervezett virtuális 3D modellekből, a tényleges kézzelfogható objektumok pontos megalkotására. Az egyszerű használati pohártól egészen a robotok mechanikájáért felelős fogaskerekek vagy más kulcsfontosságú alkotó elemekig, bármi tervezhető és nyomtatható. A következő ipari forradalom mozgató rugója a 3D Nyomtatók lehetnek, hiszen használatukkal képesek vagyunk kiváltani gazdaságosan olyan gyártási vagy összeszerelési folyamatokat, amik eddig elképzelhetetlenek voltak.

 

Az előadásban részletesen ismertetésre kerültek a 3D Nyomtató típusok és azok működési elve, valamint a gazdaságra gyakorolt pozitív-negatív hatása. Legyen szó műanyag, fém vagy szövet/szerv nyomtatásról, minden esetben komoly technológiai vagy erkölcsi-morális kérdéseket kell megválaszolnunk.

 

Mechatronikás hallgatókként több 3D Nyomtatót is építettünk hallgató társammal, melyek jelen pillanatban is fejlesztési és kutatási célzattal gyártanak modelleket-objektumokat.

 

Az előadás lehetőségért ezúton is szeretnénk Köszönetet mondani:

- Dr. habil. Husi Géza, a Villamosmérnöki és Mechatronikai Tanszék Vezetője

- Kovácsné Szabó Ági és Csüllög Mihály, a Műszaki Kar Teaház szervezői

2015. december. 9.

Az előadókról

Erdei Timothy István

Msc. Mechatronikai mérnökhallgató

Molnár Zsolt

Bsc. Mechatronikai mérnökhallgató

bottom of page