top of page
2014

Fél év

Törökországban

Balla Gergely, Hegedűs Gergő, Lovas Gergely és Juhász Botond előadása

2014. március 11.

2013 tavaszán 3 csoporttársammal úgy döntöttünk, hogy az őszi félévet Törökországban, Kayseriben végezzük az Erasmus cserediákprogram keretén belül.

 

Miért pont Kayseri? Itt tárt karokkal vártak minket, hisz a DE Műszaki Kar Mechatronika Tanszékének „testvér” tanszéke Kayseriben található. Ott közel egy millióan élnek, a város Törökország közepén Közép-Anatóliában található, 2013 óta Miskolc testvérvárosa. Az Erciyes University Műszaki Karán tanultunk.

A legfőbb látnivaló az Erciyes-hegy (Erciyes daği), a Törökországban található három magas hegy egyike, egy kialudt vulkán. 3916 méter magas, közkedvelt síparadicsom. Kikapcsolódásra, a szabad idő eltöltésére a környéken mindenki a hegy által nyújtott szórakozási, sportolási lehetőséget ajánlotta. A félév alatt több helyre is eljutottunk: voltunk a tengerparton, október végén a 30 fokban pancsoltunk a tengerben. Megnéztük Kappadókia különleges kőoszlopokkal tarkított táját. Jártunk Isztambulban, ahol éjszaka még nagyobb, pezsgőbb volt az élet, mint napközben. Az isztambuli kirándulásunk volt az egyik legemlékezetesebb, mivel nem csak egy gyönyörű, nagy múltra visszatekintő várost és múzeumát ismerhettük meg, de találkoztunk más országok erasmus-os diákjaival is.

 

Az itt töltött idő remek lehetőség volt arra, hogy ismerkedjünk a török műszaki képzéssel, az egyetemisták életével. Bepillantást nyertünk a törökök életébe: megtapasztaltuk heves vezetési stílusukat, megkóstoltuk fűszeres és ízletes ételeiket. Megismertük az ellentmondásokkal teli török embereket, akik mindennél jobban szeretik hazájukat, de mégis nyugatra vágyódnak, büszkék a vallásukra, de gyakran tehernek érzik a kultúrájukat. Nem utolsó sorban részesei lehettünk a török vendégszeretetnek. Szinte mindenhol testvérként fogadtak bennünket, barátokra találtunk.

 

Köszönjük a lehetőséget a Műszaki Teaháznak, hogy megoszthattuk élményeinket másokkal is.

bottom of page